Przygotowanie auta do sprzedaży
Wiadomości

Jak przygotować samochód do sprzedaży?

Zainteresowanie samochodami z rynku wtórnego wciąż utrzymuje się na stosunkowo wysokim poziomie, głównie ze względu na bardziej przystępne ceny, jakie trzeba zapłacić za nowe „stare” auto. Sprzedaż samochodu używanego nie jest jednak rzeczą najprostszą – nie wystarczy zamieszczenie w sieci atrakcyjnego ogłoszenia, aby liczba chętnych na kupno pojazdu błyskawicznie wzrosła. Do sprzedaży samochodu trzeba się odpowiednio przygotować, skupiając się nie tylko na wizualnym odbiorze auta, ale przede wszystkim na jego optymalnym stanie technicznym.

Przygotowanie auta do sprzedaży: nadwozie

Niby nie wygląd jest najważniejszy, jednak trudno, by samochód z odpryskującym czy zmatowiałym lakierem zrobił ogromną furorę. W pierwszej kolejności warto zatem zadbać o kondycję nadwozia, rozpoczynając od gruntownego mycia karoserii i niwelowania drobnych ubytków. Ewentualne ślady korozji także należy usunąć, podobnie jak wszelkie nieaktualne naklejki. Dobrym rozwiązaniem okazuje się także kompleksowe woskowanie samochodu – w przypadku gorszej kondycji lakieru warto zwrócić o pomoc do lakiernika.

Czyszczenie auta do sprzedaży

Wnętrze kabiny pasażerskiej również powinno lśnić czystością i przyciągać przyjemnym zapachem, dlatego też warto dokładnie odkurzyć wykładzinę, dywaniki, jak również tapicerkę. W przypadku tej ostatniej dobrym pomysłem okazuje się skorzystanie z odkurzacza piorącego, który usuwa nie tylko plamy i ciężkie zabrudzenia, ale pomaga rozprawić się z nieprzyjemnym zapachem. Deska rozdzielcza także powinna przykuwać wzrok swoim nienagannym wyglądem – wysoki połysk można osiągnąć używając specjalnego mleczka, pianki czy past.

Przygotowanie samochodu do sprzedaży: stan techniczny

Oszacowanie ceny używanego samochodu nie należy do najłatwiejszych, jednak to stan techniczny pojazdu w największym stopniu wpływa na wartość auta. Dlatego też przed wystawieniem samochodu na sprzedaż warto poczynić wszelkie niezbędne naprawy. W tym celu warto wybrać się na przegląd techniczny do mechanika, który fachowym okiem oceni stan samochodu. Jeśli jednak planujemy sprzedać auto z widocznymi usterkami, w ogłoszeniu należy jasno i wyraźnie o nich wspomnieć. Warto jednak pamiętać, że samochód w dobrym stanie technicznym będzie zdecydowanie bardziej atrakcyjny dla potencjalnych klientów, nawet jeśli koszty naprawy nie należą do najniższych.

Jak sprzedać auto używane: ogłoszenie

Nieoceniony wpływ na zainteresowanie samochodem używanym przez osobę fizyczną jest sposób konstrukcji ogłoszenia. Po pierwsze, nie może być zbyt perfekcyjne – w krótkim opisie auta warto zawrzeć wszystkie niezbędne informacje, nie pomijając przy tym usterek, rzeczywistego przebiegu czy historii wypadkowej. Ukrywanie stanu faktycznego samochodu prędzej czy później przyniesie nieprzyjemne konsekwencje.

Dodaj komentarz