Zabezpieczenie auta
Wiadomości

Jak zabezpieczyć auto przed kradzieżą?

Kradzieże samochodów w Polsce zdarzają się coraz rzadziej, co wcale nie oznacza, że podobne procedery całkowicie zanikły. Choć producenci samochodów osobowych stosują w swoich pojazdach zaawansowane technologicznie zabezpieczenia antywłamaniowe, to warto we własnym zakresie wzmocnić ochronę pojazdu, niezależnie od jego wartości rynkowej. Co zatem zrobić, aby zapobiec kradzieży samochodu?

Zabezpieczenie przed kradzieżą: autoalarm z immobilizerem

Czasy, kiedy alarmy w samochodach nie robiły nic więcej poza hałasem już dawno minęły. Nowoczesne zabezpieczenia bazują na wysokiej jakości rozwiązaniach, które dzięki skomplikowanej konstrukcji zniechęcają złodziei do kradzieży. Wybierając autoalarm warto zwrócić uwagę na najbardziej skuteczne warianty, zwłaszcza te z immobilizerem za każdym razem generującym inne, unikalne kody. Niektóre modele autoalarmów posiadają nawet funkcję żyroskopu, który wykrywa podejrzaną aktywność, np. tą charakterystyczną dla wciągania auta na lawetę. Montaż alarmu z immobilizerem warto przeprowadzić w autoryzowanym serwisie obsługi, gdzie możliwe jest połączenie systemu alarmowego z przewodami silnika.

Zabezpieczenie auta przed kradzieżą: lokalizator GPS

Okazuje się, że montaż nadajnika GPS w samochodzie wcale nie jest praktyką zarezerwowaną tylko dla filmów akcji. Geolokalizator to jedno ze skuteczniejszych sposobów na ochronę auta przed kradzieżą, zwłaszcza że nowoczesne modele są mikroskopijnych rozmiarów, przez co bardzo dyskretne. Lokalizator GPS pozwala na bieżąco śledzić położenie samochodu, a urządzenia z wyższej półki cenowej często wykrywają również próby zagłuszenia sygnału, o czym informują właściciela za pomocą SMS-a.

Ochrona auta przed kradzieżą: blokada na kierownicę

Nie chodzi o laskę na kierownicę znaną kierowcom przed kilkunastoma laty, których skuteczność w walce ze złodziejskimi technikami z każdym rokiem drastycznie spadała. Unieszkodliwienie drążka łączącego kierownicę z pedałami czy też laski umieszczonej na wieńcu kierownicy nie stanowi dla złodziei większego problemu, szczególnie w obliczu ich coraz bardziej wyszukanych sposobów. Znacznie skuteczniejszym rozwiązaniem są nowoczesne blokady kolumny kierownicy montowane na stałe pod deską rozdzielczą. Kolumnę blokuje się z wykorzystaniem specjalnego klucza.

Na rynku można znaleźć wiele innych akcesoriów antywłamaniowych do samochodu, dlatego też nie warto ograniczać się tylko do jednej metody. Im bardziej kompleksowa ochrona auta, tym mniejsza szansa na powodzenia skuteczną operację włamywaczy.

Dodaj komentarz